Oferta Architekt Bud - sklep.aries-med.pl

Architekci projektują nowe budynki, rozbudowy lub zmiany w istniejących budynkach i doradzają w zakresie renowacji i konserwacji starych nieruchomości. Mogą pracować na pojedynczych budynkach lub w dużych programach przebudowy i mogą być odpowiedzialne za projektowanie otaczającego krajobrazu i przestrzeni.

Ściśle współpracując z klientami i użytkownikami, zapewniają, że projektowane projekty są zgodne z wymaganiami i są funkcjonalne, bezpieczne i ekonomiczne. Zwykle kontrolują projekt od początku do końca i współpracują z wieloma specjalistami z branży budowlanej, w tym z geodetami i inżynierami, wykonując rysunki i specyfikacje, na których pracuje zespół konstrukcyjny.

Istnieją trzy główne typy architektów:

architekt budowlany;
architekt przestrzeni;
architekt morski.
Obowiązki
Jako architekt musisz:

omawiać pomysły, cele, wymagania i budżet projektu, aw niektórych przypadkach pomagać wybrać stronę;
skonsultuj się z innymi specjalistami w zakresie projektowania;
oceniać potrzeby budynku i jego użytkowników oraz doradzać klientowi na temat praktyczności jego projektu;
przygotowywanie i przedstawianie klientowi sprawozdań z wykonalności i projektów;
oceniać wpływ na lokalne środowisko;
wykorzystywać IT w projektowaniu i zarządzaniu projektami, w szczególności przy użyciu komputerowego oprogramowania do projektowania;
trzymaj się budżetu i terminów finansowych;
produkować szczegółowe prace, rysunki i specyfikacje;
określić charakter i jakość wymaganych materiałów;
przygotowywać oferty przetargowe i prezentacje;
negocjować z kontrahentami i innymi specjalistami;
przygotowywanie aplikacji do planowania i budowania wydziałów kontroli;
sporządzać dokumenty przetargowe dla umów;
zarządzanie projektem i pomoc w koordynacji pracy wykonawców;
kontrolować projekt od początku do końca;
przeprowadzać regularne wizyty na miejscu w celu sprawdzenia postępów i zapewnić, że projekt jest realizowany na czas i do budżetu;
rozwiązywać problemy i problemy, które pojawiają się podczas budowy;
zapewnia zarządzanie wpływem projektu na środowisko.